Okey İndir

İndir Okey Oyna

Online oyun türlerinin artması ve insanların, bilgisayar ya da mobil cihazları üzerinden okey oynamak istemeleri durumunda, indirokey.com sitesine erişim yapabiliyorlar. İndir okey oyna seçeneklerinden faydalanabilmek için ücretsiz kayıt oluşturabiliyorlar. Siteye giriş yapan kullanıcılara, okey seçeneğini seçtiklerinde, giriş bölümüne ulaşabiliyor. Burada, kullanıcı adı ve şifrelerini belirleyenler, kayıtların oluşturarak, istedikleri okey oyunu türünü seçebiliyorlar. ataşehir escort İsteyenler, indirme yaparak, cihazları üzerinden istedikleri zaman erişim yaparak oyunlarını oynayabiliyorlar. Okey oynarken, seçilen masadaki diğer oyuncular ile sohbetler edilebiliyor.

Okey Nedir?

Okey indir, indirokey.com sitesinde online olarak oynanan en iyi oyundur. Dikdörtgen şeklinde özel yapılmış taşları vardır ve bir okey oyunu toplam 106 taş ile oynanabilmektedir. Taşlar üzerinde, 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 – 11 – 12 – 13 rakamları yer almaktadır. İki adet taşta ise hiçbir rakam yazmaz. Her rakam için dört farklı renk oluşturulmuş ve her taştan iki adettir. Her oyuncu 14 taş ile oyununu oynar ve yerden taş çekerek elindeki taşların değişimini sağlar. Yerden taş çeken oyuncu, bir sonraki oyuncuya bir taş atar ve oyunu devam ettirir.

Okey Taktikleri Nelerdir?

İndirokey.com kullanıcılarına, okey oyunu için belirlenmiş olan tüm oyun çeşitlerini sunuyor. Her oyuncu en iyi bildiği okey çeşidini seçerek oyununu oynamaktadır. Okey oyununu kazanabilmek için uygulanan taktiklerden bazıları şunlardır.

  • Birinci taktik, yerdeki taş trafiğini takip etmektir.
  • Her taştan iki adettir ve yere atılan taşlara göre elinize gelecek taşları tahmin edebilirsiniz.
  • Her oyuncunun attığı taşı takip etme, eli düzenlemeye yardımcı olacaktır.
  • Çifte giden oyuncu, elindeki taşların diğer eşlerinin çıkıp çıkmadığını görebilmek için atılan taşlara bakmalıdır.
  • Her oyuncu kendisi için taktik geliştirebilir ve kurallara göre oyunu oynayarak kazanabilirler.

Çiftten Bitme

Okey oyuncuları, ellerine gelen taşların sıralanışına göre bitme şekillerini belirleyebilirler. Okey oyununda, normal bitme, okey atma ya da çiftten bitme şekilleri vardır. Çiftten bitme işlemlerinde, oyuncunun elinde 7 çift taş bulunmalıdır. Her taştan iki adet olduğu için oyuncu elindeki tüm taşların çift olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.