Okey İndir

Okey 3 Kişi İle Oynanır mı?

Okey oyunu isteyen herkes tarafından rahatlıkla oynanabilen, kuralları basit oyunlardan birisidir. Okey 3 kişi ile oynanır mı? Eğer okey oyununu, arkadaşlarınız ile evinizde ya da bir kahvehanede oynayacaksanız en az 2 kişi en fazla 4 kişi olacak şekilde yani 3 kişi ile de oynayabilirsiniz. Ancak indirokey.com sitesinde okey oynayacaksanız escort Antalya masadaki oyuncu sayısının 4 olması gerekiyor. Siteye kayıt oluşturarak giriş yapanlar, okey masasındaki yerini alarak oyuncu sayısının 4 olmasını bekliyorlar.

Okey Oyunu Nedir?

Türkiye’nin her yerinde en fazla oynanan oyunlardan birisi okey oyunudur. Okey oyunu 106 özel taşla oynanmakta ve oyuncular kendilerine verilen 14 adet taşı ıstaka denilen taş dizme aparatı üzerine diğer oyuncuların göremeyeceği şekilde dizer. Her oyuncu elindeki taşları, en az 3 taş yan yana gelecek şekilde, sayı sıralanışına ya da renklerine göre sıralar. Sıralamayı tamamlayanlar, oyunun o elini kazanmış olur. Oyun taşı dağıtımında okey taşını belirlemek için taş dağıtımı öncesine ortaya bir taş açılır.

Okey Kuralları Nelerdir?

İndirokey.com sitesi, tüm kullanıcılarına okey oyunu ve kuralları hakkında detaylı bilgi veriyor. Okey oyuncuları kuralları öğrendikten sonra istedikleri zaman oyunlarına başlayabiliyorlar. Okey kuralları şunlardır.

  • Okey oyunu sağdan sola doğru oynanır.
  • Dağıtıcı sağındaki oyuncuya 15 taş, diğerlerine 14 taş verilir.
  • Yere açılan taş göstergedir ve eline bu taşın diğer eşi gelen taş çekmeden gösterge yapmalıdır.
  • Taş sıralanışını doğru yapan oyuncu bittim der ve elini diğer oyunculara göstererek oyunu bitirir.
  • Taş sıralanışında, son rakam olan 13 arkasına sadece 1 rakamlı taş seri oluşturmak için kullanılabilmektedir.

İndirokey.com sitesinde yer alan tüm okey oyun çeşitlerini oynayabilmek için seçilen okey oyun türü için belirlenen kuralları bilmek gerekiyor.

Çifte Gitme

Okey oyununda, oyuncular, ellerine gelen taşların türlerine taş sıralaması yaparlar. Okeyde her taştan iki tane bulunmaktadır. Oyuncu eline gelen taşların benzerlerini biriktirerek 14 çift oluşturduğunda, çiftten bitme yapabiliyor. Çiftten bitme okey atma gibi iki kat puan kazandırmaktadır. Çifte giden oyuncular, diğer oyuncuların attığı tüm taşları açarak görebilecektir.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.