Okey İndir

Okey En Az Kaç Kişiyle Oynanır?

Birçok okey sever, günümüzde okey oyunlarını, mobil cihazları üzerinden istedikleri zaman oynayabilmektedir. İndirokey.com sitesi tüm okey seçenekleri sunmakta ve okey severler, bu site üzerinden oyunlarını oynayabiliyorlar. Okey en az kaç kişiyle oynanır? İndirokey.com sitesindeki okey masalarında okey oyunları en az 4 kişi ile oynanabilmektedir. Arkadaşlarınız arasında, gerçek mekanda oynadığınızda, oyuncu sayısı 2 – 3 ya da 4 olabilir. Ancak online oynayabilmek için oyuncu sayısının 4 olması gerekiyor.

Hemen Oyna

İndirokey.com sitesine erişim yaptığınızda, okey oynayabilme için hemen oyna seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, giriş için kayıt oluşturabileceğiniz ekran gelecektir. Kayıt oluşturanlar, okey masası seçimi yapabileceklerdir. Misafir girişi yapanlar sadece siteyi ziyaret edebiliyorlar. Okey oyununun ne olduğunu ve nasıl oynandığı bilenler, zaman kaybetmeden giriş yaparak oyunlarına başlayabiliyorlar. Okey oyunu 106 taşla oynanan, keyifli zamanların geçirilmesini sağlayan en iyi oyun türüdür. Okey oyununu online olarak oynarken, diğer oyuncular ile yazışarak sohbetler edebiliyorsunuz.

Okey Taktikleri Nelerdir?

İndirokey.com sitesine kaydını oluşturan her kullanıcı, farklı oyuncular ile okey oynayarak, oyunu kazanmaya çalışabilir. Oyunu kazanan oyuncu daha fazla keyif alacak ve psikolojik olarak rahatlama hissedecektir. Okey oyununu kazanabilmek için taktiklerden bazıları şunlardır.

  • Oyun kuralında gösterge varsa taş çekmeden gösterge yapmayı unutmamak,
  • Taş dağıtımında okey taşını ters çevirerek yanlışlıkla atma riskini ortadan kaldırmak,
  • Diğer oyuncuların, bir sonraki oyuncuya attıkları taşları takip etmek,
  • Çıkan taşlara göre eldeki taşları değiştirmeye çalışmak,

Bu taktiklere dikkat eden oyuncunun elindeki taşları düzenlemesi daha kolay olacaktır.

Okey Bitişi

İndirokey.com sitesinde okey oynayan oyuncular, belirlenen kurallara göre taş sıralanışını yaptıklarında bitiş yapabiliyorlar. Okey bitişi için taşların, renklerine ya da sayı sıralanışlarına göre sıralanması gerekiyor. Oluşturulan her sayı perinin en az 3 taştan oluşması gerekiyor. Aynı renkten oluşan, 4-5-6-7 şeklinde ya da farklı renklerden oluşan aynı sayı sarı 3, kırmızı 3, yeşil 3, siyah 3 şeklinde olmalıdır. Tüm taşlarını bu kurala göre sıralayan oyuncu, 15. Fazla taşını ortaya atarak bittiğiniz diğer oyunculara gösterir.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.