Okey İndir

Okey İndir Apk

Okey İndir Apk, dünyada en çok oynanan oyunlardan biridir. Bir masa oyunu olan okey, dikdörtgen taşlar ve ıskatalarla oynanan bir oyundur. Oyunun farklı versiyonları mevcuttur. Okey yalnızca oyunun adı değil aynı zamanda oyundaki okey taşının adıdır. Bu oyun ülkemizde de sıklıkla oynanmaktadır. Oyunda 106 tane taş mevcuttur.

Oyunda oyuncular kendilerine ait taşları çeşitli sıralama tiplerine göre dizerek bir kombinasyona ulaşmaya çalışırlar. Bu kombinasyonları en erken bitiren okey diyerek ıskatasını açar. Bu durum versiyonlara göre değişiklik gösterebilir.

Okey Hangi Şekillerde Oynanır?

Okey oyunu yakın zaman kadar yalnızca gerçek hayatta ıskata ve taşlarla oynanabilmekteydi. Ancak herkes bu okey takımını sahip değil ve oynanmasın için dört kişi gerekiyor. Artık internetin yaygınlaşması nedeniyle insanlar int ernet

pendik escort
üzerinden okey oynayabiliyor. İnternet üzerinden okey oynama hizmeti veren birçok farklı site ve uygulama mevcut. Bu uygulamaları indirerek internet üzerinden diğer gerçek kişilerle her türlü okey çeşidini oynamak mümkün.

Türkiye’de Okeyin Adresi

Türkiye’de okey oynamak için birçok farklı site ve uygulama olsa da en iyisi indirokey.com olarak bilinir. İndirokey.com Türkiye’de okey oyunun internet üzerinden oynanabileceği en iyi adres. Site üzerinden ülkemizin birçok farklı yerindeki çevrimiçi oyuncularla okey oynamak mümkün oluyor.

Okey indir platformu ile artık okeyin her türlü çeşidini yedi gün yirmi dört saat internet üzerinden oynamak mümkün oluyor.

Okey oyununda çeşitli sayılara göre dizilmiş farklı renklerde dikdörtgen taşlar mevcuttur. Bu taşların renkleri şöyle sıralanabilir.

  • Kırmızı
  • Sarı
  • Siyah
  • Mavi

Bu dört renk tipindeki taşları çeşitli kombinasyonlara göre dizmek mümkündür. Örneğin sarı renkteki taşları sırasıyla dizmek bir kombinasyondur. Onun yerine aynı sayı -mesela 11- olan renkteki taşları yan yana dizmek de farklı bir kombinasyondur.

Oyunda süre kısıtlaması yoktur ve dört kişiyle oynanır. Farklı okey tiplerine örnek olarak 101 oyunu verilebilir. Okey klasik olarak basit olduğundan genelde daha karmaşık ve zevkli olan 101 oyunu oynanır.

Oyunda kombinasyon yapılan taş dizilimine per denir. Oyuncu elindeki tüm taşları per yaparak dizdiği zaman oyunu kazanmış olur.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.