Okey İndir

Okey Kuralları

Oyunlar, ister online isterse gerçek mekanlarda oynansın, oyun türüne göre belirli kuralları vardır. İndirokey.com sitesi kullanıcılarına oyunların kurallara göre oynanması için oyun kuralları hakkında bilgi veriyor. Okey oyunlarında kurallara uymayan ve kural dışı hareketlerde bulunan oyuncular, oyundan atılmakta ya da o oyuncuya ceza puanı verilmektedir. indirokey.com sitesinde, her oyuncu belirlenen kurallara uyarak, hem oyunun daha zevkli olmasını hem de oyunu kazanma şanslarını artırmaktadır. Oyun kurallarını bilen oyuncular, oyunu kazanarak, oyun puanlarını artırabileceklerdir.

Oyun Kuralları

Online okey oynamak için güvenilir olan, indirokey.com sitesini tercih edenler, oyunlara başlamadan önce okey kuralları hakkında tüm ayrıntıları öğrenirler. Okey için belirlenen kurallardan bazıları şunlardır.

  • Birinci oyuncu 15 taş, diğerleri 14 taş alır.
  • Oyunda fazla taş almak ya da eksik taş ile oynamak yasaktır.
  • Online oyunlarda her oyuncu, kendisine sıra geldiğinde gecikmeden oyununu oynamalıdır.
  • Gösterge yapacak olan yerden taş çekmeden göstergesini yapmak zorundadır.
  • Taş sıralamasında 13’ten sonra sadece 1 rakamlı taş kullanılabilmektedir.
  • Yerdeki atılan taşları sadece çifte gidenler açabilir.
  • Eli biter olan ve boştaki taşı okey olanlar, okey taşını göstergenin üzerine koyarak okey atarak bittiğini belirtmelidir.
  • Okey atan oyuncu 4 puan kazanır.

Okey oyunu belirlenin kurallar çerçevesinde oynanan ve her oyuncunun bu kurallara uymak zorunda olduğu bir oyundur.

Okey Taktikleri

Okey oyuncuları, oyunu kazanabilmek için kendileri taktikler geliştirebilirler. Geliştirilen taktikler, belirlenen kurallara göre yapılır. En iyi taktik, atılan taşları takip etmektir. Atılan taşlara göre elindeki taş sıralanışını değiştiren oyuncu daha rahat kazanabilecektir. Taş takibi yapmayan oyuncu elindeki seriyi oluşturmak için beklediği taşın çıkıp çıkmadığını ya da atılan taşlara göre kimde olabileceğini tahmin edemeyecektir. Okey oyununda kullanılan taktikler ile taş attığın oyuncunun bitmemesi sağlanmalıdır.

Taşların Sıralanışı

İndirokey.com sitesinde okey oyununa başladığınızda, taş dağıtımı otomatik olarak yapılır ve her ele oyuncular sırasıyla başlarlar. Oyuncular, taş sıralamasını, seri olarak yapabildikleri gibi, renk peri ya da çift olarak yapabiliyorlar. Taş sıralamasında en az 3 taş yan yana gelir. Önemli kuralardan birisi 12-13-1 şeklinde sıralamanın yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.