Okey İndir

Okey Ne Zaman Açılır?

Okey oyununa başlamadan önce nasıl oynandığı konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Her oyuncu okey ne zaman açılır? Bilmelidir. Oyuncular kendilerine verilen 14 okey taşını belirlenen kurallara göre per şeklinde sıralama yapar. Her sıralamada en az 3 taşın yan yana gelmesi gerekiyor. Tüm sıralamalarını doğru yapan ve yerden çektiği taş sonunda elinde bir taş fazla kalan oyuncu bu taşı yere açılan gösterge taşının üstüne koyarak biter. Okey oyununda açtığını belirten ve bittim diyen oyuncular, yaptıkları taş sıralamalarını diğer oyunculara göstererek, doğru bitiş yaptığını kontrol ettirir.

Okey Kaydı Oluşturmak

İndirokey.com tüm kullanıcılarına istedikleri zaman ücretsiz okey oynama hizmeti veriyor. Ücretsiz okey oynayabilmek için okey salonu bölümündeki giriş bilgileri bölümüne kullanıcı adı ve şifre girmelidir. Kayıt oluşturabilmek için oluşturulan giriş bölümünde şu seçenekler yer alıyor.

  • Nickiniz,
  • Şifreniz,
  • Güvenlik kodu,
  • Facebook girişi,
  • Giriş yap,
  • Misafir girişi,
  • Kayıt ol,
  • Şifremi unuttum,
  • Nickimi düşür,

Bu seçenekleri kullanarak okey salonuna giriş yapabiliyorsunuz. Misafir girişi seçeneğini kullanarak giriş yapanlar, oyun masasına giriş yapamıyor sadece oyunları takip edebiliyorlar. Okey oynayabilmek için nick ve şifre belirleyerek kayıt ol seçeneğini seçtiğinizde, e-mail adresinizi yazarak kayıt işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz.

Çifte Gitmek

Normal okey oyunlarında, çifte gitmek her oyuncunun değerlendirdiği seçeneklerden birisidir. Okey oyununda yer alan 106 taş birbirinin çiftinden oluşmaktadır. Çifte escort izmir gitme yöntemini seçen oyuncu oyundaki taş trafiğini iyi takip etmelidir. Oyuncu elinde bulunan 14 taşın 7 çift taştan oluşması gerekiyor. Elindeki taşların tamamını çift olarak tamamlayan oyuncu çiftten açar ve normal okeylerde 4 puan kazanır.

Taş Takibi

Okey oyununun önemli taktiklerinden birisi taş takibini doğru yapabilmektir. Çifte gitmeye karar veren oyuncu daha dikkatli takip etmelidir. Oyun kurallarında çifte giden oyuncuya daha fazla hak tanınmaktadır. Diğer oyuncuların her el attığı taşları sadece çifte gidenler açarak bakabilmekte ve elinde bulunan taşların çiftlerinin çıkıp çıkmadığını ve nerelerde olabileceğini tahmin etmektedir. Diğer oyuncular, atılan taşları açıp bakamazlar. Çiftten bitmek okey atmak ile eş değere sahiptir.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.