Okey İndir

Okey Oyunu Oyna

Okey oyunlarını online olarak oynamak isteyenler, görsellik açısından en iyi siteyi seçerken, güvenilir olanını da seçmeye çalışırlar. Okey oyunu oyna seçeneğini en iyi sunan site indirokey.com sitesidir. Online okey hizmeti verdiği için ülkemizin her yerinden erişim yapan okey severler, farklı oyuncular ile oyunlarını istedikleri zaman oynayabilecekler. Okey oyunu, insanlara keyifli vakit geçirmeye sağlayan, en güzel ve basit oyunlardan birisidir. İndirokey.com sitesinde, 101 okey, çanak okey, canlı okey seçenekleri ile hizmet veriliyor.

Okey İçin Belirlenen Kuralları

Okey oyunu için belirlenen kurallar, tüm okey oyunlarında geçerlidir. Okey oynanan her yerde bu kurallara uyulması istenmektedir. Okey için belirlenen kurallar şunlardır.

  • Yere açılan taşın bir fazlası okey taşıdır.
  • Yere açılan taş göstergedir ve diğer eşi eline gelen oyuncu gösterge yaparak 1 puan kazanır.
  • Oyun öncesinde oyuncular, göstergenin geçerli olup olmayacağına karar verirler.
  • İndirokey.com sitesinde, her oyuncu sırası geldiğinde oynar.
  • Belirlenen sürede oyununu oynamayan oyuncu sırasını atlatır ve diğer oyuncular oyuna devam eder.
  • Oyunu geciktiren ya da oynamayan oyuncular oyun masasından atılabilmektedir.
  • Her oyuncu okey oyunu kurallarına göre taş sıralamalarını yapmak ve sıralamayı tamamladığında oyunu bitirebilmektedir.

Kazanmak İçin Ne Yapılır?

İndirokey.com sitesinde okey oynamaya başladığınızda, kandığınız her el için site puan verilecektir. Kazandığınız puanlar, istediğiniz salonda oyun oynamanızı ve şansınızı artıracaktır. Okey oyununu kazanabilmek için bazı taktikleri uygulamanız gerekiyor. Okey taktikleri başında, taş takibi gösterilir. Diğer oyuncuların ellerindeki fazla taşları attıklarında onları takip etmek ve elinizdeki taşların sıralanışını yeniden düzenlemek kazandıran taktiklerden birisidir. Uygulayacağınız taktik ile sizin altınızdaki oyuncunun attığınız taşı almamasını sağlamalısınız.

Normal Bitme

İndirokey.com kullanıcılarına okey oyunlarında tüm bitme seçeneklerini sunuyor. Normal bitme olarak bilinen bitme şeklinde biten oyuncu 2 puan kazanır. Normal bitme durumlarında, oyuncu elindeki taşları, sıralı ya da renklere göre sıralamış olur. Biterken yere elindeki fazla taşı atar. Taşların sıralaması ise 1-2-3-4, 3-3-3, 11-12-13-1 şeklinde olabilmektedir. 3-3-3-3 şeklinde yapılan sıralamalarda her taşın rengi farklı olmalıdır. Bu kurala göre sıralama yapanlar oyunu kazanabiliyorlar.

Bir cevap yazın

Türkiye'nin En Popüler ve Kaliteli Okey İndirme Yükleme Sitesi


Türkiye'nin en deli dolu ve en heyecan verici oyunlarınan birisi olan OKEY oyunu sizler için hazırladığımız yeni ara yüzü sayesinde hemen okey oyununu indir ve oynamaya başlaya bilirsiniz.

Admin Giriş - Sitemap - okey indir - okey oyna

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.